Kreatywna świetlica – zdjęcia z prac i zabaw

ZASADY W ŚWIETLICY

Uczniowie:

1. Po wejściu do sali witają się z nauczycielem oraz koleżankami i kolegami.

2. Swoją obecność zgłaszają wychowawcy na liście obecności, a następnie ustawiają na półkach tornistry i torby.

3. Biorą aktywny udział w zajęciach świetlicowych.

4. Podczas wspólnych zajęć uważnie słuchają innych i cierpliwie czekają na swoją kolej.

5. Są przyjacielscy, życzliwi i kulturalni.

6. Dbają o sprzęty i zabawki: używają ich zgodnie z przeznaczeniem, odkładają na miejsce, dzielą się nimi z innymi.

7. W świetlicy nie używają telefonów, tabletów i innego sprzętu elektronicznego.

8. Nie przynoszą z domu zabawek, gier ani innych sprzętów; za zaginione lub popsute zabawki i sprzęty przyniesione z domu wychowawcy świetlicy nie biorą odpowiedzialności.

9. Każde wyjście zgłaszają wychowawczyni (do sklepiku, toalety, na zajęcia pozalekcyjne, na obiad, do domu, itp.)

10. Wychodzą do biblioteki w grupach pod opieką nauczyciela.

11. Do sklepiku wychodzą pojedynczo i tylko w trakcie godzin lekcyjnych (nie chodzą do sklepiku parami, ani podczas przerw) – zawsze po wcześniejszym zapisaniu się na listę u wychowawczyni.

12. Do łazienki wychodzą pojedynczo.

13. Nie biegają w sali świetlicowej.

14. Jedzą i piją przy stolikach.

15. Na terenie boiska szkolnego i placu zabaw bawią się w miejscach ustalonych z wychowawcami.

16. Jeśli widzą coś niepokojącego (np. niebezpieczne zachowanie innych uczniów, bójkę, wypadek,) natychmiast zgłaszają to wychowawcy.

17. O poważnych konfliktach i sporach mówią nauczycielowi.

18. Informują wychowawczynię o wyjściu ze szkoły z Rodzicami lub Opiekunami (wyjście ze świetlicy do domu zaznaczane jest na liście obecności).

19. Po przyjściu Rodziców lub Opiekunów bezzwłocznie udają się do szatni (bez możliwości przedłużenia pobytu w świetlicy).

20. Za przestrzeganie niniejszych zasad możemy zostać nagrodzeni, natomiast za ich nieprzestrzeganie informacja jest przekazana wychowawcy i rodzicom lub opiekunom.

Po I i II semestrze wychowawcy świetlicy wyróżnią uczniów wykazujących się najwyższą kulturą osobistą oraz dobrym zachowaniem. Zostaną oni nagrodzeni.

Na nagrodę zasługują:

1. Staranność, sumienność przy wykonaniu prac oraz aktywność podczas zajęć.

2. Postawa koleżeńska.

3. Dbałość o porządek w świetlicy.

4. Kultura osobista (zachowanie wobec nauczycieli, zachowanie wobec innych dzieci, używanie zwrotów grzecznościowych i magicznych słów).

5. Kulturalne zachowanie w stołówce.

6. Udział w imprezach i konkursach świetlicowych.

7. Dobre zachowanie na boisku, na forum, na placu zabaw.