Lekcje w świecie Mitologii Greckiej

W marcu klasa Va podczas lekcji języka polskiego poznała mity greckie, które miały wyjątkowy wpływ na rozwój kultury europejskiej i do dziś są niewyczerpanym źródłem inspiracji. W ramach twórczego posumowania zdobytych wiadomości uczniowie wcielili się w wybraną przez siebie postać. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowali w projekt.

Bogowie na chwilę zeszli z Olimpu i wybrali się do kolegów i koleżanek, by zaprezentować szaty, atrybuty oraz opowiedzieć o niezwykłych przygodach. Publiczność mogła wysłuchać historii Zeusa, Posejdona, Hefajstosa, Afrodyty, Hermesa, Ateny, Demeter, Artemidy, Hestii, Apolla, Aresa i Hadesa. Towarzyszyli im król Syzyf, Ikar, a także Tezeusz – heros ateński. Grecki świat wszystkich oczarował!