Drzewo Pamięci

W celu upamiętnienia 80 rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego, na terenie warszawskich szkół i placówek oświatowych posadzono 80 drzew.  Jedno z nich (klon) znajduje się przy naszej szkole. Drzewo zostało opatrzone specjalną tablicą informującą o rocznicy.

Nasz klon ma symbolizować pamięć o Powstaniu Warszawskim oraz wdzięczność dla tych, którzy walczyli o wolność miasta. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko oddanie hołdu bohaterom Powstania, ale również promowanie działań proekologicznych. Sadzenie drzew przyczynia się do poprawy jakości powietrza, co jest kluczowe w dobie zmian klimatycznych.

Posadzenie 80 nowych drzew na terenie warszawskich szkół jest również  kontynuacją  tradycji. Mieszkańcy stolicy, którzy przed wojną byli uczniami warszawskich gimnazjów i liceów, pamiętają akcje sadzenia drzew organizowane w latach prezydentury Stefana Starzyńskiego. Młodzież posadziła wówczas ponad tysiąc drzew w całym mieście. Teraz młode pokolenie warszawiaków będzie miało okazję kontynuować tę tradycję.

Cały projekt to inicjatywa stołecznych radnych. Klony pojawiły się na terenie warszawskich szkół dzięki wsparciu prezydenta Rafała Trzaskowskiego oraz warszawskiego Biura Edukacji.