„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

W środę (13.03.2024) nasza szkoła brała udział w kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.🚸🚦

W spotkaniu brał udział przewodniczący Sejmiku Mazowsza Ludwik Rakowski . W naszej szkole gościli również prezes Automobilklub Polski – Romuald Chałas, kierowca rajdowy Miko Marczyk , egzaminatorzy WORD Warszawa, a także ratownicy medyczni oraz przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy otrzymał pakiet bezpiecznego pieszego- zestaw elementów odblaskowych.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy współpracy z Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” w Warszawie🚑

Uczniowie brali udział w różnych konkursach z nagrodami np.: najwolniejsza jazda na rowerze, gra w Monopol edycja Mazowsze, tworzenie koszulek i toreb płóciennych z hasłami zachęcającymi do noszenia odblasków.

Największą atrakcją były też symulator zderzenia, dachowania oraz okulary VR. Młodzi uczestnicy bardzo chętnie brali udział w proponowanych zadaniach i wyzwaniach.

Uczniowie mogli też zadać pytania i posłuchać ciekawostek z rajdowego świata dzięki Panu Miko Marczyk🏁🏎️

Dziękujemy serdecznie, że mogliśmy wziąć udział w tej kampanii. 😊

Sejmik Województwa Mazowieckiego

Mazowsze serce Polski