Wizyta gości Erasmus+

W dniach 11, 12 i 13 marca do naszej szkoły przybyli goście: uczniowie szkoły podstawowej z Teneryfy, jednej z Wysp Kanaryjskich. Naszą znajomość zapoczątkował program Erasmus Plus, w ramach którego w ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły zwiedzili Teneryfę.

Hiszpańscy goście przez trzy dni uczestniczyli w naszych lekcjach, mając kontakt z klasami piątymi, szóstymi i siódmymi. Była to fantastyczna okazja dla naszych uczniów do wypróbowania swoich umiejętności komunikacji w języku angielskim. Goście wzięli udział w lekcjach języka angielskiego, informatyki, matematyki i wychowania fizycznego. Na lekcjach angielskiego uczniowie najpierw przeszli serię zabaw komunikacyjnych, aby się wzajemnie poznać i oswoić z nową sytuacją, na kolejnych zajęciach wspólnie tworzyli plakaty online na Padlecie, wykorzystując sztuczną inteligencję. Na informatyce pracowali z wykorzystaniem edukacyjnych robotów Photon, a ich zadaniem było kodowanie trasy robota na matach z wykorzystaniem różnych opcji, jak kolor i dźwięk. Na jednej z lekcji wychowania fizycznego goście najpierw uczyli się naszego narodowego tańca – poloneza, a następnie popularnej belgijki.

Po lekcjach wybraliśmy się na wspólny spacer po Warszawie, wpadając po drodze do kawiarni na ciastka i gofry. Przed wyjazdem goście zdążyli jeszcze zwiedzić Centrum Nauki Kopernik.

To były trzy dni pełne wrażeń, zarówno dla polskich, jak i hiszpańskich uczniów, a także nauczycieli. Żegnając się z nami, goście serdecznie nam dziękowali i zaprosili do siebie 🙂